keyboard_arrow_right Dodaj Ofertę
keyboard_arrow_right Zaloguj się
keyboard_arrow_right Zarejestruj się
keyboard_arrow_right Strona główna
keyboard_arrow_right Przemysł
keyboard_arrow_right Szukaj
keyboard_arrow_right Kupować
keyboard_arrow_right Sprzedać

Historia, jak Massey Ferguson sprzedał więcej ciągników na całym świecie niż ktokolwiek inny

Title picture

Historia Massey Ferguson rozpoczęła się w skromnej szopie narzędzi w Ontario! Daniel Massey postanowił rozpocząć produkcję narzędzi rolniczych w 1847 roku. Był w tym dobry i firma szybko się rozwijała. Główną innowacją była kombinowana kosiarka ręczna. Massey skoncentrował się na narzędziach do zbioru, a wysoka jakość, którą zaoferował, była przyczyną ich prezentacji na wystawie przemysłowej w Paryżu w 1867 roku.

 

Wzrost

 

Massey połączył siły z innym dużym kanadyjskim producentem sprzętu rolniczego w 1891 roku, narodził się Massey-Harris Limited. Ciągły rozwój zaowocował przełomowym wynalazkiem - trzypunktowy układ zawieszenia został wprowadzony w 1926 roku. Nadal jest wykorzystywany do produkcji każdego ciągnika na rynku. Pierwszy ciągnik Massey-Harris został wprowadzony na rynek cztery lata później. Firma była w stanie zaprezentować swój pierwszy kombajn samojezdny z 1938 r. - został zaprojektowany i zbudowany w całości przez inżynierów firmy.

 

Firma wykazała ogromne poparcie dla swojego rządu i spędziła lata podczas II wojny światowej, produkując czołgi, skrzydła bombowców myśliwskich, mocowania dział, a także pociski ambulansów i karoserii. Po zakończeniu wojny firma otworzyła swój nowy zakład w Coventry w Anglii, który w tym czasie był największym zakładem produkującym ciągniki na świecie.

 

Najważniejsze scalenie

 

W 1953 roku Massey-Harris i firma Ferguson połączyły się, a pięć lat później nowa firma została przemianowana na Massey-Ferguson.

 

Perkins i Landini należały do ​​ważnych przejęć dokonanych przez Massey-Ferguson, które miały miejsce w 1959 roku. Perkins został sprzedany firmie Caterpillar prawie 30 lat później.

 

Firma wprowadziła w 1969 roku ciągnik z napędem na cztery koła, który był jednym z pierwszych tego rodzaju na świecie, wyposażonym w silnik wysokoprężny V8.

 

Pierwszy kompaktowy ciągnik Massey-Ferguson został wprowadzony na rynek pod koniec lat 70., a trzypunktowy układ zawieszenia stał się elektroniczny w tym samym czasie. W międzyczasie firma kupiła firmę ciągnikową Eicher - niemieckiego producenta małych ciągników. Umowa została podpisana w 1973 roku. Kolejny rok upłynął pod znakiem przejęcia firmy Hanomag, co okazało się błędem, ponieważ Massey-Ferguson stracił ćwierć miliarda dolarów w ciągu zaledwie pięciu lat. W końcu sprzedali Hanomag.

 

Samobieżny kombajn produkowany przez firmę został wyróżniony przez Instytut Producentów Sprzętu jako jeden ze 100 najważniejszych wkładów w świat zmechanizowanego rolnictwa.

 

Przewaga technologiczna

 

Ważnym krokiem dla firmy była ich przewaga technologiczna osiągnięta dzięki wprowadzeniu Datatronic Massey i Massey Autotronic Systems w 1987 roku. Oferowane były wyłącznie przez Massey-Ferguson w celu poprawy kontroli ciągnika. Wszystkie kombajny wyprodukowane przez firmę zostały wyposażone w pozycjonowanie GPS pięć lat później, dzięki czemu dokładne mapowanie plonów w procesie zbioru jest rzeczywistością.

 

Firma przyjęła technologię CVT (Constently Variable Transmission) cztery lata później i nazwała swoją nową skrzynię Massey Dyna-6. Jego następca, Massey Dyna CT, jest nadal w produkcji i należy do najbardziej zaawansowanych na świecie.

 

Kombajn obrotowy wprowadzony w 1997 roku stał się symbolem niezawodności i wysokiej wydajności. Na rozwój i postęp maszyn nie miały wpływu ekonomiczne wzloty i upadki, jakie musiał przejść Massey Ferguson w latach 80. i 90. W rzeczywistości niektóre z najbardziej udanych modeli, takie jak Massey-Ferguson 6100 i 8100, zostały wprowadzone na rynek w połowie lat 90.

 

Hesston i Massey Ferguson rozpoczęli współpracę, a ich wspólny wysiłek zaowocował stworzeniem zupełnie nowej linii sprzętu do siana w 2006 roku. Zaledwie cztery lata później zaprezentowano heder z wyposażeniem w elastyczny zespół tnący, który był pierwszym tego rodzaju. Wprowadzono na rynek prasę do kiszonki RB i kombajn Massey-Ferguson 9250 DynaFlex z elastyczną listwą tnącą, która okazała się idealna do zbioru małych ziaren. Massey Ferguson WR9900 również okazał się rynkowym sukcesem. Ważną innowacją są także nowe kosiarki ze zgniataczem pokosu serii Massey RazorEdge.

 

Massey Ferguson jest dumny z faktu, że produkuje więcej ciągników niż jakikolwiek inny producent na całym świecie. Dziś marka ma wiele do zaoferowania. Asortyment obejmuje ciągniki różnej wielkości odpowiednie do różnych celów, a także kombajny, zgrabiarki, hedery do siewników i talerzy, kosiarki, prasy, zgrabiarki, sadzarki, ładowarki i wiele innych rodzajów maszyn rolniczych.

 

 

 

Więcej informacji na: http://www.masseyferguson.us.arrow_back_iosPowrót

Reklamy związane z artykułem Zobacz wszystkie

MASSEY FERGUSON 7626 DYNA-6 Italy
MASSEY FERGUSON 7626 DYNA-6

2014
Diesel
2 595 m.h.

Europe, Italy

23 500 EUR Bez VAT
MASSEY FERGUSON 3095 Italy
MASSEY FERGUSON 3095

1992
Diesel
9 300 m.h.

Europe, Italy

10 500 EUR Bez VAT
MASSEY FERGUSON 9240 Bulgaria
MASSEY FERGUSON 9240

1998
Diesel

Europe, Bulgaria

20 912 EUR Bez VAT
MASSEY FERGUSON 6290 Bulgaria
MASSEY FERGUSON 6290

2002
Diesel
7 976 m.h.

Europe, Bulgaria

31 394 EUR Bez VAT