keyboard_arrow_right Dodaj Ofertę
keyboard_arrow_right Zaloguj się
keyboard_arrow_right Zarejestruj się
keyboard_arrow_right Strona główna
keyboard_arrow_right Przemysł
keyboard_arrow_right Szukaj
keyboard_arrow_right Sprzedać

Oto jak CASE rozwijał się przez 170 lat

Title picture
Oryginalna firma, Racine Threshing Machine Works, otrzymała nazwę Jerome Povese Case. Baza Wisconsin została założona w 1842 roku. Pięć lat później człowiek o imieniu Cyrus McCormick założył własną instytucję, tworząc w ten sposób McCormick Harvesting Company. Rozwinął się w International Harvesterin w 1902 roku. W ciągu kilku następnych dziesięcioleci dwie indywidualne firmy znacznie się rozrosły. CASE udało się stworzyć system oddzielający ziarno i słomę, a McCormick poprawia funkcjonalność kombajnów.
 
 
 
Wczesne lata
 
CASE wprowadził nowość w 1869 roku, kiedy to wprowadził ciągnik z silnikiem parowym, który jego firma rozwijała od kilku lat. Nie był jednak samobieżny i stanowił jedynie źródło energii dla pozostałej części sprzętu polowego.
 
Katastrofa uderzyła kilka lat później, a roślina McCormicka spłonęła podczas wielkiego pożaru w Chicago. CASE interweniował i pretekst współpracy. Zaledwie pięć lat później firma zbudowała swój pierwszy ciągnik samojezdny, ale nadal zależy od koni - silnik musiał być napędzany powozem konnym.
 
 
 
Ogromnym krokiem naprzód był pierwszy ciągnik Case wyposażony w silnik benzynowy wprowadzony na rynek w 1892 r., Ale rynek okazał się trudny do zaakceptowania koncepcji maszyny bez napędu parowego. Ciągnik benzynowy wszedł na rynek 19 lat później.
 
Modele kształtowania przyszłości
 
 
 
International Harvester wprowadził imponujący ogromny ciągnik w 1910 roku o nazwie Case Titan, co prawie utorowało drogę do produkcji dużych ciągników.
 
 
 
Case Farmall - sprytnie zaprojektowany mały ciągnik z wieloma narzędziami do zbioru, uprawy i orki, został wprowadzony w 1923 roku. Trzynaście lat później International Harvester wprowadził charakterystyczny czerwony kolor jako nową cechę swojej linii produktów. W 1939 r. Firma przeprojektowała Case Farmall i ma do kupienia trzy różne rozmiary maszyn drugiej generacji.
 
 
 
Pierwszy bawełniany kombajn został pokazany w 1943 r., A nawet zachował się do dziś - obecnie mieści się w Muzeum Smithsona. Dokładnie 15 lat później rodzina Steiger wprowadziła ciągnik, który ma znacznie większą moc niż tradycyjne maszyny, i rozpoczęła produkcję w 1963 roku.
 
 
 
Kombajn Axial Flow był innowacyjnym modelem, który zasadniczo poprawił każdy typowy aspekt kombajnu. Napęd na cztery koła i ciągniki przegubowe weszły do ​​produkcji na początku lat 80. Podczas projektowania tych nowych modeli inżynierowie postanowili umieścić siedzenie kierowcy z tyłu maszyny. Gama modeli obejmowała 4994 z 400-skrzynkowym silnikiem V8 wyposażonym w turbosprężarkę.
 
 
 
Połączenie
 
 
 
Case IH została formalnie założona po fuzji Case and International Harvester z drugim co do wielkości producentem maszyn rolniczych na świecie. Steiger stał się częścią firmy w 1987 roku i wkrótce pierwszy model ciągnika został w pełni opracowany po odsłonięciu połączonych sił Case i International Harvester - Case Magnum. W 1989 r. Case Maxxus został dodany do portfolio produktów - była to potężna, ale ekonomiczna maszyna o niezrównanej wydajności i elastyczności.
 
 
 
Case IH zaznaczyła 150 lat udanego rozwoju w 1992 roku. Kolejne lata upłynęły pod znakiem wprowadzenia technologii monitorowania o nazwie Advanced Farming Systems (AFS wprowadzony jako usługa w 1995 roku), a później do asortymentu firmy dodano opryskiwacze . Kombajn trzcinowy Case Austoft został również zaprezentowany w 1995 r., Co stanowi dużą innowację. Dzięki temu proces zbioru trzciny był znacznie bardziej wydajny i był to udany produkt opracowany przez Case IH.
 
 
 
Rok 1996 upłynął pod znakiem wprowadzenia na rynek ciągnika Case Quadtrac o mocy 360 KM. Ciągnik został wyposażony w cztery gąsienice zamiast kół, stąd nazwa. Dało to maszynie znacznie większą przyczepność niż inne modele ciągników. Case MX Magnum zostało uznane za najlepszy nowy produkt roku w 1998 roku przez Business Week, który był najlepszym prezentem na 10. rocznicę Case IH.
 
 
 
Nowa technologia
 
 
 
Marka Farmall powróciła na rynek w 2003 roku wraz z nowymi modelami D Case i Case DX. Trzy lata później na rynku wprowadzono kolejną innowację. Case Module Express 625 była maszyną do zbierania bawełny, która miała sprytną konstrukcję, która pozwoliła maszynie budować moduły podczas procesu zbioru. Do 2009 r. Case IH opracowało również automatyczne skrzynie biegów do swoich ciągników wykorzystujące technologię CVT. Technologia selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) została wprowadzona w 2010 roku. Nowe ciągniki Case Magnum są wyposażone w katalizator SCR, który skutecznie redukuje emisje i poprawia wydajność maszyny, jednocześnie poprawiając zużycie paliwa. Ciągniki Farmall świętowały swoje 90. rok na rynku w 2013 roku.
 
 
 
Ciągniki zdobyły wiele nagród w ciągu roku, obecnie marka oferuje szeroką gamę sprzętu rolniczego, takiego jak siewniki, siewniki, zbieracze bawełny, kombajny, kultywatory, pługi, kosiarki, wentylatory, prasy i ładowarki i mini-maszyny sterujące.
 
 
 
Więcej informacji na https://www.caseih.com/northamerica/en-us/home.


arrow_back_iosPowrót

Reklamy związane z artykułem Zobacz wszystkie

CASE QUADTRAC STX440 Bulgaria
CASE QUADTRAC STX440

2001
Diesel
7 211 m.h.

Europe, Bulgaria

63 452 EUR Bez VAT
CASE PUMA 140 Bulgaria
CASE PUMA 140

2008
Diesel
6 587 m.h.

Europe, Bulgaria

36 762 EUR Bez VAT
CASE MAGNUM 310 Bulgaria
CASE MAGNUM 310

2009
Diesel
4 620 m.h.

Europe, Bulgaria

56 243 EUR Bez VAT
CASE IH DISC United States
CASE IH DISC

1995

North America, United States

11 402 EUR Bez VAT