Historia rolnictwa sięga około 10 000 lat wstecz, do epoki Neolitu w dzisiejszej Azji Zachodniej. Pierwsze uprawy prowadzono z wykorzystaniem prymitywnych metalowych narzędzi, wynalezionych u kresu epoki.
Za kolebkę irygacji uznaje się Egipt, około 6000 roku p.n.e. W Epoce Brązu i kolejnych okresach, cywilizacje z całego świata zaczęły przyjmować różne techniki rolnicze z wykorzystaniem różnych narzędzi. Udomowienie zwierząt stawało się coraz ważniejsze. Kolejnym krokiem była rotacja upraw i wykorzystanie pługa, co doprowadziło do zwiększenia wydajności rolnictwa.
Wraz z nowymi odkryciami, takimi jak silnik parowy, rolnictwo zmieniło się na zawsze. Ważnym okresem rozwoju rolnictwa jest Brytyjska Rewolucja Rolnicza, która miała miejsce między XVII oraz XIX wiekiem. Opracowano wiele nowych metod uprawy i rotacji, a produktywność znacznie wzrosła. Za początek ery uznaje się wprowadzenie siewnika konnego przez Jethro Tulla. Maszyny młócące zastąpiły ręczne ubijanie ziarna po tym, jak Andre Meikle wynalazł młocarnię w 1719 roku, a maszyny kołowe zastąpiły ręczne zbieranie ostrymi nożami. Przed tymi wynalazkami, korzystano tylko z sierpów i pługów. Narzędzia wytwarzane przez kowali powoli stały się przestarzałe w obliczu rozwoju nowej techniki. Producentami nowych maszyn były głównie małe warsztaty. Ich umiejętności były niezastąpione, zamieniając drewno na metal w sprzęcie rolniczym tamtych czasów. Dobrym przykładem jest tu John Deere, który wyprodukował pierwszą serię rewolucyjnych pługów w latach 40 XVII wieku. Hiram Moore opatentował pierwszą żniwiarkę w 1835, podczas gdy Aussie John Ridley opracował pierwszy ściągacz do czosnku.
Pierwsze były produkowane żniwiarki ciągnięte przez konie, znacznie wydajniejsze od ręcznych żniw. Szkot Patrick Bell stworzył pierwszą żniwiarkę w 1826. McCormick zaczął produkować pierwsze maszyny do żniw w latach 40 XIX wieku w USA. H. Moore oraz J. Hascall opatentowali maszynę, która nosiła pierwsze znamiona klasycznego kombajnu. Kombajn szybko zyskał popularność, a Case Corporation (wtedy znana pod nazwą Racine Threshing Machine Works) zaczęła produkcję takich maszyn w 1842.
Pierwszy pług parowy pojawił się na początku XIX wieku. Silniki były także wykorzystywane w młynach, młocarniach i pompach. Ransomes oraz Sims&Jefferies byli jednymi z pierwszych producentów silników parowych.
Mann’s Patent Steam Cart and Wagon Company oraz Richard Garrett & Sons byli jednymi z pierwszych producentów traktorów parowych do wykorzystania podczas orki, jednakże konie wciąż były znaczną konkurencją w późnym XIX wieku. Charles Hart oraz Charles Parr przedstawili światu pierwszy traktor z silnikiem spalinowym w roku 1896.
Innymi słowy, operacje takie jak zbieranie kukurydzy czy prace w stodołach powoli ulegały mechanizacji, a w sumie sześć firm produkowało kombajny w USA w roku 1890.
Początek XX wieku upłynął pod znakiem tworzenia rynku maszyn rolniczych. Wiele nowych wynalazków przyczyniło się do szybkiego rozwoju tego segmentu, na przykład silniki benzynowe i diesla. Lata 20 i 30 były początkiem dla wieku wielkich firm, które znamy dzisiaj, takich jak John Deere, Case, czy McCormick, które rozwijały się i rozrastały dzięki nowej technologii. Gumowe opony i hydraulika zostały po raz pierwszy w historii wykorzystane podczas produkcji traktorów i innych maszyn rolniczych. Silniki Diesla znalazły zastosowanie w kombajnach, czyniąc je lżejszymi i wydajniejszymi niż kombajny parowe.
W połowie XX wieku, ludzie byli świadkami szybkiego rozwoju branży maszyn rolniczych, zwłaszcza po zakończeniu 2WŚ. W latach 60 i 70, wielu producentów maszyn rolniczych doświadczyło szybkiego rozwoju dzięki sprzedaży produktów w wielu krajach na całym świecie. Rezultatem szerokiego rozpowszechnienia różnych maszyn, środowiska gospodarcze wielu krajów doświadczyły ogromnych przemian w wyniku gwałtownego rozrostu sektora rolniczego.
W końcu, sektor rolny dysponował wszelkiego rodzaju maszynami i funkcjami zaimplementowanymi głęboko w procesy. Maszyny takie jak ciężarówki i samoloty także znalazły zastosowanie w różnych zadaniach rolniczych. Silniki stacjonarne i pompy, maszyny siewnikowe i sadzarki to tylko niewielka część sprzętu wykorzystywanego na roli. Harry Ferguson opracował zaczep trzypunktowy, rewolucyjną konstrukcję, która została następnie wykorzystana przez Henry’ego Forda.
Oprócz maszyn, w rolnictwie wykorzystywane są różnego rodzaju technologie cyfrowe, mające na celu poprawę wydajności procesów rolniczych. Monitoring i systemy danych, a także systemy GPS czy maszyny autonomiczne już są w użyciu.
Możesz znaleźć każdy rodzaj współczesnych maszyn rolniczych w listingach Sales Machinery.