keyboard_arrow_right Dodaj Ofertę
keyboard_arrow_right Zaloguj się
keyboard_arrow_right Zarejestruj się
keyboard_arrow_right Strona główna
keyboard_arrow_right Przemysł
keyboard_arrow_right Szukaj
keyboard_arrow_right Sprzedać

Maszyny produkcji i przetwarzania

Oto Jak Rozwijały się Maszyny Produkcji i Przetwarzania

 

Przemysłowa produkcja różnych przedmiotów stała się o wiele bardziej skomplikowana niż tylko tłuczenie młotkami i odlewanie po rewolucji przemysłowej. Wprowadzono o wiele bardziej skomplikowane operacje, a maszyny służące produkcji i przetwarzaniu były wprowadzane jedna po drugiej. Pierwsze maszyny zastępujące pracę ludzką zostały wprowadzone w branży włókienniczej i metalurgii. Do lat 40, praktycznie każda branża w jakimś stopniu zaadaptowała maszynerię w procesach produkcyjnych i przetwarzających.

 

Różnorodność Maszynerii Wykorzystywanej w Produkcji i Przetwarzaniu

 

W dzisiejszych czasach istnieje ogromna różnorodność maszyn wykorzystywanych w produkcji. Kategoria to obejmuje różne narzędzia, szlifierki, filtry, młoty, dmuchawy, zawory, autoklawy, kompaktory, wymienniki ciepła, mieszalniki, przenośniki taśmowe, linie montażowe, i wiele innych. Różne rodzaje pomp przemysłowych, specjalizowane roboty, sprężarki i inne urządzenia także zaliczają się do tej kategorii.

 

Tak zwane maszyny kontrolowane numerycznie są zwane także robotami. Bill Taylor wynalazł pierwszą taką maszynę w 1937. Przypominała ona żuraw zasilany silnikiem elektrycznym. George Devol później opatentował własny projekt, a jego wynalazek mógł przenosić obiekty na nieduże dystanse. Jego firma, Unimation, została założona w 1956. General Motors zaczęło wykorzystywać roboty przemysłowe Unimate w 1962. Victor Scheinman wynalazł ramię Stanford, a następnie ramię MIT, które miały ogromną wagę w dalszym rozwoju robotów przemysłowych. ASEA zaprojektowało model elektryczny w 1975, wykorzystujący chipset. Pierwszy robot spawalniczy został zbudowany w Japonii w 1979. Lata 80 były okresem szybkiego rozwoju sektora robotów przemysłowych. Roboty stały się bardziej elastyczne, szybsze, i inteligentniejsze, a wydajność znacznie wzrosła. Tak zwany robot kolaboracyjny został przedstawiony w roku 2008 – te maszyny działają obok ludzi. Firmy takie jak KUKA, ABB oraz Adept należą do wiodących producentów robotów przemysłowych.

 

Kluczowe Operacje Związane z Przetwarzaniem i Produkcją

 

 

Maszyny pakujące i etykietujące są ważną częścią większości procesów produkcyjnych. Różnorodność w tym sektorze jest nieskończona, wszystko zależy od produktu lub rynku. Pakowanie to proces istniejący od czasów starożytnych, ale pierwsze nowoczesne opakowania zostały opracowane w XVIII wieku. Blaszane pudełka były produkowane w latach 30 XVII wieku w Anglii, a pierwsza fabryka została założona w XVIII wieku. Maszyny do pakowania i etykietowania obejmują maszyny do pakowania próżniowego, urządzenia do zszywania i zamykania, maszyny do rysowania i konwersji, maszyny do owijania, napełniania i zamykania, a także dozowniki etykiet i drukarki przemysłowe.

 

Rewolucja przemysłowa w latach 50 XVII wieku przyniosła pierwsze przełomy w dziedzinie maszyn i procesów. Pierwsza wytaczarka do metalu została opracowana przez Johna Wilkinsona w 1774 i była wykorzystana w tworzeniu pierwszego komercyjnego silnika przez Jamesa Watta kilka lat później. Już niedługo, pojawiły się tokarki i frezarki. Następnie, para, pneumatyka i hydraulika zostały wykorzystane jako źródła mocy w maszynach produkcyjnych. Komputery pojawiły się w branży w latach 60 XX wieku, a kolejnym wielkim przełomem były maszyny CNC (Computerized Numerical Control – komputerowe sterowanie numeryczne). W dzisiejszych czasach, różne maszyny takie jak wiertła, szlifierki i frezarki wciąż towarzyszą robotom i prasom.

 

Przenośniki taśmowe i linie produkcyjne to prawdopodobnie jedne z najbardziej rozpowszechnionych przykładów maszynerii produkcyjnej na świecie od czasu popularyzacji produkcji masowej. Ręczne przetwarzanie produktów stało się przestarzałe już we wczesnym XIX wieku, kiedy produkcja rzeczy takich jak pojazdy ciągnięte konno, lokomotywy, tekstylia czy zegary zaczęła wymagać poprawy w kategoriach logistyki, transporty, przetwarzania i montażu. Pierwsza ciągła linia produkcyjna została stworzona w Portsmouth Block Mills w 1801. Później, Richard Garrett & Sons opracowali pierwszą linię produkcyjną podobną do dzisiejszych – w roku 1853.

 

Ważny Kamień Milowy
 

Na początku XX wieku, coś niezwykle ważnego pojawiło się w świecie przemysłu. Spełniono potrzebę produkcji masowej części wymiennych. Rezultatem był rozwój różnych nowych narzędzi. Pojawiły się sadzarki metalowe, a także nowe frezarki maszynowe i tokarki kształtujące śruby. Zostały one włączone do funkcjonalności linii montażowej, rozpoczynając produkcję części wymiennych.

 

Taśmociągi stały się zasilane elektrycznie w latach 80 XIX wieku, ale elektrykę ubiegła energia parowa. Parowe taśmociągi były najpierw wykorzystywane w ładowaniu i rozładowywaniu statków. Gdy elektryczność zastąpiła parę, przenośniki taśmowe zaimplementowano w produkcji masowej dóbr, na przykład puszek. Gdy mowa o liniach montażowych, stały się one popularne w 1860, gdy zaczęły ich używać zakłady pakowania mięsa w USA. Człowiekiem, który naprawdę pokazał przemysłowi potencjał linii produkcyjnej był Henry Ford. To jednak nie on pierwszy wprowadził technologię do procesu produkcji samochodów. Ransom Olds, założyciel Oldsmobile, zrobił to pierwszy. Nawet opatentował koncept i zaimplementował w swojej fabryce w roku 1901. Dyrektor produkcji dla Henry’ego Forda, Peter E. Martin, zasugerował adaptację technologii w fabrykach Forda. Ford Model T był pierwszym samochodem, który zjechał z linii produkcyjnej w 1913. System posiadał przenośniki taśmowe, skracając czas produkcji jednego samochodu do półtorej godziny.

 

Obecnie, maszyneria produkcyjna i przetwarzająca jest wszechobecna w każdej branży, a szybki rozwój technologii komputerowych znacznie poprawił wszystkie procesy i zwiększył wydajność świata przemysłu.

Ogłoszenia z tej branży Zobacz wszystkie

TEPLO ТГВ-250 Russian Federation
TEPLO ТГВ-250

2020
GAS

Europe, Russian Federation

11 718 EUR Zawiera VAT 20%
НЕФТЕТАНК РЕЗЕРВУАРЫ ПЭР Russian Federation
НЕФТЕТАНК РЕЗЕРВУАРЫ ПЭР

2020
Others

Europe, Russian Federation

1 283 EUR Bez VAT
НЕФТЕТАНК МР-НТ Russian Federation
НЕФТЕТАНК МР-НТ

2020
Others

Europe, Russian Federation

1 283 EUR Bez VAT
SLEEVEMAK SVM-BT Turkey
SLEEVEMAK SVM-BT

2020
Electric

Asia, Turkey

18 445 EUR Bez VAT